Nekla - turystyka.nekla.eu

Tło strony.PNG b4cc7fca671b57e788997f59b1f168ac
 
Kalendarz imprez w Gminie Nekla na 2017 rok
Kalendarz imprez w Gminie Nekla na 2017 rok
Pdf
Drukuj
Powrót
Wyraź
opinię
Termin:
Od 20-02-2017
Do: 01-01-2017
Kategoria:

W gminie Nekla dzieje się mnóstwo! Organizowane są uroczystości i imprezy o charakterze patriotycznym, kulturalnym i sportowym. Realizatorami tych przedsięwzięć są Urząd Miasta i Gminy, jednostki kulturalne i oświatowe, organizacje pozarządowe, sołectwa, a nawet indywidualni mieszkańcy.

Za nami już WOŚP, występ kabaretu Czwarta Fala i ferie zimowe dla dzieci, a przed nami wiele wydarzeń, które Państwu przybliżymy.

Z okazji DNIA KOBIET 9 marca o godz. 18.00 w NOK gościć będziemy Babski Kabaret z przedstawieniem „Old Spice Girls”, z Emilią Krakowską, Lidią Stanisławską oraz Barbarą Wrzesińską w rolach głównych.

W Niedzielę Palmową, 9 kwietnia, zaprosimy Państwa do NOK- u na KIERMASZ WIELKANOCNY, na którym nie zabraknie wspaniałych dekoracji świątecznych, pysznego jedzenia oraz fantastycznej atmosfery. Najmłodszych już teraz zapraszamy na przedstawienia teatralne, warsztaty świąteczne i wiele wspaniałych niespodzianek.

Majowy długi weekend to czas zabawy, ale również ważne dla Polaków święta, obchody Konstytucji 3 Maja oraz Święto Flagi Państwowej. Niebawem przedstawimy szczegółowe propozycje spędzenia tego wyjątkowego czasu wraz z nami.

28 maja w nekielskim parku odbędzie się DZIEŃ DZIECKA, to wyjątkowy czas radości i zabawy dla najmłodszych. Jak co roku postaramy się zapewnić naszym milusińskim mnóstwo atrakcji.

Czas letniej zabawy i wakacyjnego odpoczynku rozpoczynamy sztandarową imprezą plenerową.  POWITANIE LATA – WIANKI odbędą się 24 czerwca w nekielskim parku.W tym roku gościć będziemy legendę polskiej muzyki rockowej, zespół KOBRANOCKA. Drugi koncert to już elektryzujący pop w wykonaniu CLEO. Tradycyjnie będzie można  podziwiać wspaniały pokaz sztucznych ogni, wygrać atrakcyjną nagrodę za najpiękniejszy wianek i potańczyć podczas zabawy tanecznej.

Już tydzień później, 2 lipca amatorów biegów zaprosimy na IV NEKIELSKI BIEG DO LATA. Impreza sportowa  z roku na rok cieszy się coraz większą  popularnością wśród mieszkańców, ale także gości z Polski i z zagranicy. Jeśli jednak nie czujecie się na siłach, by pokonać dystans 10 km, już teraz zapraszamy na bieg rodzinny, podczas którego będzie można przebiec, przejść z kijkami czy przespacerować trasę ok. 2 km. Dobra zabawa gwarantowana!

Środek lata, gorąca atmosfera i dobra muzyka zawsze towarzyszą uczestnikom ZAWODÓW SKATERÓW, którzy prezentują widowni niesamowiteakrobacje rowerowe i skaterskie. W tym roku są one planowane na 29 lipca, a odbędą się na  nekielskim skateparku.

MIEJSKO – GMINNE DOŻYNKI odbędą się  20 sierpnia. W tym roku jednak zaprosimy mieszkańców całej gminy do TARGOWEJ GÓRKI, bo to tam właśnie, w kościele pw. św. Michała Archanioła wraz z rolnikami dziękować będziemy za plony rolne. Część oficjalna odbędzie się przy Zespole Szkół w Targowej Górce. Nie zabraknie obrzędu dożynkowego,  kabaretu wiejskiego i zabawy tanecznej.

Podsumowaniem sezonu imprez plenerowych w gminie będzie ODJAZDOWY WEEKEND czyli POŻEGNANIE WAKACJI w NEKLI. Czwartek, 24 sierpnia, będzie świętem fanów muzyki disco polo. Zapraszamy na koncert zespołu MIG. Start o godz. 20:00 w nekielskim parku.

Kolejne dni to VI edycja ALTERNATYWNEGO BASHU. W piątek po raz trzeci zapraszamy fanów muzyki klubowej na HOUSE NIGHT. Sobota to wielka gratka dla fanów muzyki hip – hop, czyli RAP NIGHT.  Po rewelacyjnym występie Palucha, Kaliego i Quebonafide, również w tym roku postaramy się zapewnić Wam moc emocji. Wśród gwiazd wieczoru m.in. DJ DECKS, KACZOR czy POLSKA WERSJA.

Ostatni weekend sierpnia pożegnamy sportowo i rodzinnie podczas VI Rajdu Rowerowego „Śladami Osadnictwa Olęderskiego”.  Start w niedzielę, 27 sierpnia, o godz. 14:00 z nekielskiego Rynku.

Podczas WAKACJI LETNICH, podobnie jak podczas ferii zimowych zaprosimy dzieci na różne zajęcia, warsztaty i wyjazdy, organizowane w lipcu, a może i w sierpniu. Nie zabraknie również wieczornych seansów PLENEROWEGO KINA LETNIEGO, zarówno w Nekli, jak i w sołectwach naszej gminy.

Sołtysów wraz z mieszkańcami sołectw już teraz zapraszamy na zmagania rekreacyjno - sportowe podczas SPARTAKIADY SOŁECTW, która odbędą się 2 września.  Dobra atmosfera i świetna zabawa gwarantowane.

11 listopada będzie miała miejsce najważniejsza dla wszystkich polaków uroczystość patriotyczna, ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, uroczystość odbywać się będzie w kościele pw. św. Andrzeja Ap. oraz na nekielskim rynku.

Grudzień to czas przygotowań do jednego z najważniejszych świąt w roku – świąt Bożego Narodzenia. 6 grudnia zaprosimy najmłodszych mieszkańców naszej gminy na MIKOŁAJKI.

17 grudnia spotkamy się na nekielskim targowisku, na KIERMASZU BOŻONARODZENIOWYM, który stał się piękną nekielską tradycją.

Oprócz wymienionych przedsięwzięć kulturlano – sportowych, zapraszamy Państwa do korzystania ze stałej oferty Urzędu Miasta i Gminy w Nekli, instytucji kultury - Nekielskiego Ośrodka Kultury i Biblioteki, jak również przygotowanych przez inne jednostki gminne,  organizacje pozarządowe i sołectwa. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Śledź bieżące wydarzenia na www.neka.eu oraz na Facebook Nekla.

Lokalizacja
Lokalizacja
Pdf
Drukuj
Powrót
Wyraź
opinię